USA küberjulgeoleku ekspert kõneleb Tartu ülikoolis küberkuritegevusest

USA küberasjade koordinaatori asetäitja Tom Dukes peab 25. aprillil Tartu ülikooli õigusteaduskonna IT-õiguse programmi külalisõppejõuna Näituse 20-103 kolm avalikku loengut.

Kell 10.15 räägib ta rahvusvahelistest küberkuritegevusega seotud õiguslikest meetmetest, kell 12.15 kõrgtehnoloogilistest uurimismeetoditest ja kell 14.15 rahvusvahelisest koostööst küberkuritegevusega võitlemisel.

Esmaspäeval, 27. aprillil osaleb Tom Dukes välisministeeriumis toimuval kohtumisel ning esineb rahvusvahelises kaitseuuringute keskuses ettekandega „Normid ja uus normaalsus rahvusvahelises küberjulgeolekus“. Arutelu modereerib Dr. Eneken Tikk-Ringas. Üritus on kutsetega.

Tom Dukes on tunnustatud küberjulgeoleku ekspert. Ta on USA riigidepartemangu küberasjade koordinaatori asetäitja, kellel on oluline roll rahvusvahelise küberjulgeoleku poliitika arendamisel, koordineerimisel ja teostamisel.

Tema vastutusalasse kuuluvad nii küberkuritegevuse, küberjulgeoleku, sisejulgeoleku kui nendealase võimekuse suurendamise küsimused. Ta on Virginia ülikooli õigusteaduskonna õppejõud, USA õhujõudude reservi küberasjade jurist ja G-7 Roma-Lyon Grupi kõrgtehnoloogilise kuritegevuse alagruppi esimees. Ta on olnud USA justiitsministeeriumi arvutikuritegevuse ja intellektuaalomandi osakonna vanemprokurör, USA õhujõudude reservi sõjakohtu kohtunik ja USA siseministeeriumi advokaat.

Tom Dukes külastab Eestit Tartu ülikooli õigusteaduskonna IT-õiguse programmi kutsel.

Lisainfo: Helen Eenmaa-Dimitrieva, IT-õiguse programmi juht, e-post: helen.eenmaa@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja