Delta raamatukogu

E–N   9–20
R      9–19

L–P suletud

Delta raamatukogu koosneb Matemaatika ja informaatika raamatukokogust ja  Majandusraamatukogust.

Matemaatika ja informaatika raamatukogu loodi 2003. aasta märtsis matemaatika-informaatikateaduskonna raamatukogude ja Eesti Matemaatika Seltsi raamatukogu põhjal.

Majandusraamatukogus leidub kaasaegset õppe- ja teaduskirjandust majanduse eri valdkondade kohta, nii õpikuid, toimetisi kui ka teaduslikke uurimusi, samuti kaitstud doktoridissertatsioone, magistri- ja bakalaureusetöid. Majandusraamatukogu teenindab eeskätt Tartu Ülikooli üliõpilasi, õppejõude ja teisi ülikooli töötajaid. Lugejateenindus toimub TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel. Kohapeal on võimalik teavikuid kasutada kõigil huvilistel.

Raamatukogus on matemaatika-, informaatika-, statistika- ja majandusealane kirjandus. Vanim raamat on John Napieri Mirifici Logarithmorum aastast 1614. Kirjandus on paigutatud riiulitele teemade kaupa.

Teavikud on leitavad e-kataloogis ESTER. Raamatute kohaviidad algavad lühendiga Mat.: arvutiteadus- Mat.004, matemaatika- Mat.51 ja statistikaraamatud Mat.519. Majandusraamatute kohaviida alguses on Maj.

Raamatukogu saavad kohapeal kasutada kõik soovijad. Koju saavad teavikuid laenutada TÜ üliõpilased ja töötajad ID-kaardi või TÜ raamatukogu lugejakaardi alusel. Ülikooli lõpetamisel tuleb laenutatud teavikud tagastada.

Sisekord

• Raamatukogus tuleb säilitada vaikust, oma käitumisega ei tohi häirida teisi lugejaid;
  • Keelatud on rääkida mobiiltelefoniga, süüa ja juua;
  • Lugeja peab arvestama raamatukogutöötaja märkustega;
  • Raamatukogu ei vastuta valveta jäetud asjade eest.

Laenutamine

• Teavikuid laenutatakse koju 2 nädalaks (raamatul on roheline täpp) või üheks kuuks;
  • Koju ei saa laenutada raamatuid, millel kaanel on punane täpp;
  • Laenutustähtaega saab pikendada, kui teavikul ei ole järjekorda;
  • Lugeja vastutab tema kasutuses olevate teavikute eest;
  • Lugeja ei tohi kahjustada raamatukogu teavikuid, seadmeid ja muud vara;
  • Teaviku rikkumise või kaotamise korral tuleb see asendada või kompenseerida raamatukogu poolt määratud summas.

Õpe

Siit leiad pikema ülevaate matemaatika ja statistika instituudi õppekavade ülesehitusest ning õppivale tudengile kasulikku infot.

Sisseastumine

Kraad Tartu ülikooli matemaatika ja statistika instituudist tagab kiiresti muutuvas maailmas loogilise mõtlemise ja ratsionaalsete otsuste tegemise oskuse, konkurentsivõimelisuse maailma tööturul ...
Karjäärirännak

Karjäärirännak 2024