Matemaatika ja statistika alused rakendustega kindlustus- ja finantsmatemaatikas

Võta osa matemaatika ja statistika aluseid tutvustavast kindlustus- ja finantsmatemaatika kallakuga täiendusõppeprogrammist, mis toimub inglise keeles sügissemestril Delta keskuses. Programmi jooksul tutvutakse nii tõenäosusteooria ja statistika kui ka lihtsamate stohhastiliste mudelitega.

Toimumise aeg: 30.08.2021 - 07.02.2022

Maht: 780 akadeemilist tundi (30 EAP), kuid minimaalset läbitud kursuste mahtu ei ole fikseeritud.

Eesmärk: Programmi eesmärk on anda erialased põhiteadmised matemaatikast ja statistikast ja nende rakendustest, põhisuunaga kindlustus- ja finantsmatemaatikale.

Sihtrühm: magistritaseme üliõpilased

Õpiväljundid

Programmi läbinud üliõpilane:

1. on saanud ülevaate matemaatika eri valdkondadest ja rakendustest;
  2. on omandanud tõenäosusteooria ja statistika baasteadmised ning tunneb lihtsamaid stohhastilisi mudeleid;
  3. on saanud algteadmised kindlustus- ja finantsmatemaatikast.

Õppeained

Registreerumistähtaeg: 31.05.2021

Matemaatika alusmoodul

Matemaatika ja statistika instituudis on võimalik läbida matemaatika alusmoodul, mis on seotud

Hobimatemaatika

Tule läbi matemaatika ja statistika instituudis hobimatemaatika täiendusõppeprogramm, mille käigus omandatakse teadmisi ja oskusi keerulisemate koolimatemaatika ülesannete lahendamiseks.

Diskreetne matemaatika

Tule võta osa Tartu Ülikooli matemaatika ja statistika instituudi diskreetse matemaatika täiendusõppeprogrammist, mis toimub eesti keeles ning kestab ühe õppeaasta.