Matemaatilise statistika instituudis kaitstud doktoritööd

TÜ väitekirjad alates 2004

1. Natalja Lepik (2011). Estimation of domains under restrictions built upon generalized regression and synthetic estimators. Juhendaja dotsent Imbi Traat, Tartu Ülikool. Oponendid Risto Lehtonen; Helsingi Ülikool (Soome); Kaja Sõstra; Eesti Statistikaamet.

2. Ants Kaasik (2009). Estimating Ruin Probabilities in the Cramer-Lundberg Model with Heavy-tailed Claims. Juhendaja professor Kalev Pärna, Tartu Ülikool. Oponendid Görän Högnäs, Abo Akademia (Soome); Tomaš Cipra, Karli Ülikool (Tšehhi).

3. Ene Käärik (2007). Handling Dropouts in Repeated Measurements Using Copulas. Juhendaja emeriitprofessor Ene-Margit Tiit, Tartu Ülikool. Oponendid Esa Läärä, Oulu Ülikool (Soome); dotsent Ebu Tamm, Tallinna Tehnikaülikool.

4. Margus Pihlak (2007). Approximation of Multivariate Distribution Functions. Juhendaja professor Tõnu Kollo, Tartu Ülikool. Oponendid Albert Satorra, Pompeu Fabra Ülikool (Hispaania); dotsent Ivan Zezula, Safarik Ülikool (Slovakkia).

5. Artur Sepp (2007). Affine Models in Mathematical Finance: an Analytical Approach. Juhendajad professor Kalev Pärna ja dotsent Raul Kangro, Tartu Ülikool. Oponendid Esko Valkeila, Helsingi Tehnikaülikool (Soome); professor Andi Kivinukk, Tallinna Ülikool.

6. Kaja Sõstra (2007). Restriction Estimator for Domains. Juhendaja dotsent Imbi Traat, Tartu Ülikool. Oponendid Risto Lehtonen, Helsingi Ülikool (Soome); dotsent Ebu Tamm, Tallinna Tehnikaülikool.

7. Tanel Kaart (2006). The Reliability of Linear Mixed Models in Genetic Studies. Juhendaja dotsent Tõnu Möls, Tartu Ülikool. Oponendid professor Dietrich von Rosen, Rootsi Põllumajandusülikool (Rootsi); professor Anita Dobek, Poznani Põllumajandusülikool (Poola).

8. Meelis Käärik (2005). Fitting Sets to Probability Distributions. Juhendaja professor Kalev Pärna, Tartu Ülikool. Oponendid professor Hans-Hermann  Bock, Aacheni Ülikool (Saksamaa); professor Mindaugas Bloznelis, Vilniuse Ülikool (Leedu).

9. Märt Möls (2004). Linear Mixed Models with Equivalent Predictors. Juhendaja dotsent Tõnu Möls, Tartu Ülikool. Oponendid professor Kenneth Nordström, Oulu Ülikool (Soome); dotsent Simo Puntanen, Tampere Ülikool (Soome).

10. Tatjana Nahtman (2004). Permutation Invariance and Reparameterizations in Linear Models. Juhendaja dotsent Tõnu Möls, Tartu Ülikool. Oponendid dotsent Anna Michalska, Wroclawi Põllumajandusülikool (Poola); professor Marijus Radavicius, Vilniuse Matemaatika-informaatika instituut (Leedu).

TÜ väitekirjad 1944-2003

1. Olga Dunajeva (2003). Asymptotic Matrix Methods in Statistical Inference Problems. Juhendaja professor Tõnu Kollo, Tartu Ülikool. Oponendid Heinz Neudecker ja Jurij Kharin.

2. Krista Fischer (1999). Structural Mean Models for Analyzing the Effect of Compliance in Clinical Trials (Struktuurse keskmise mudelid tegeliku ravi mõju analüüsil kliinilistes katsetes). Juhendajad Els Goetghebeur ja professor Tõnu Kollo, Tartu Ülikool. Oponendid Niels Keiding ja Ene-Margit Tiit.

3. Jüri Lember (1999). Consistency of Empirical k-centres (Empiiriliste k-tsentrite mõjusus). Juhendaja professor Kalev Pärna, Tartu Ülikool. Oponendid Alfredas Rackauskas ja Riho Lepp.

#teadus #ühiskonnale

Mohammed Mainul Hossain kaitseb doktoritööd „Numerical analysis of vibrations of nanobeams“

Mohammed M. Hossain kaitseb doktoritööd „Numerical analysis of vibrations of nanobeams“.
#teadus #ühiskonnale

Andre Ostrak kaitseb doktoritööd „Diameter two properties in spaces of Lipschitz functions“

#teadus #ühiskonnale

Kristo Väljako kaitseb doktoritööd „On the Morita equivalence of idempotent rings and monomorphisms of firm bimodules“