Töötajad

Matemaatika ja statistika instituut

Narva mnt 18
51009 Tartu linn,
Tartu linn, Tartumaa
EST

Telefon:   +372 737 5863

E-post:  ltms@ut.ee

Veeb: math.ut.ee

Meelis Käärik instituudi juhataja, tõenäosusteooria kaasprofessor, PhD (matemaatiline statistika) 737 5489
r 4096
meelis.kaarik@ut.ee
Esa Matti Juhani Läärä külalisprofessor, licentiate (sotsiaalteadused) esa.laara@ut.ee
Johann Langemets asejuhataja, funktsionaalanalüüsi kaasprofessor, PhD (matemaatika) 737 6413
r 4085
johann.langemets@ut.ee
Viktor Abramov geomeetria ja topoloogia professor, knd (füüsika-matemaatika) 737 5872
r 4102
viktor.abramov@ut.ee
Krista Fischer matemaatilise statistika professor 0,8 k, akadeemik, PhD (matemaatika) 515 3679 (4446)
737 5496
r 4101
krista.fischer@ut.ee
Valdis Laan algebra professor, PhD (matemaatika) 737 6411
r 4100
valdis.laan@ut.ee
Jüri Lember tõenäosusteooria professor, PhD (matemaatika) 737 5487
r 4089
juri.lember@ut.ee
Arvet Pedas diferentsiaal- ja integraalvõrrandite professor, knd (füüsika-matemaatika) 737 5490
r 4098
arvet.pedas@ut.ee
Rainis Haller matemaatilise analüüsi professor, PhD (matemaatika) 737 6413
r 4085
rainis.haller@ut.ee
Gennadi Vainikko akadeemik, rakendusliku funktsionaalanalüüsi kaasprofessor 0,75 k, PhD (füüsika-matemaatika) 737 5494
r 4099
gennadi.vainikko@ut.ee
Tõnu Kollo Emeriitprofessor 0,2 k, knd (füüsika-matemaatikateadused) 737 5486
r 4073
tonu.kollo@ut.ee
Mart Abel topoloogia kaasprofessor 0,2 k, PhD (matemaatika) 737 5865
r 4078
mart.abel@ut.ee
Urve Kangro diferentsiaal- ja integraalvõrrandite kaasprofessor, PhD (matemaatika) 737 6414
r 4087
urve.kangro@ut.ee
Raul Kangro finantsmatemaatika kaasprofessor, PhD (matemaatika) 5100221
r 4075
raul.kangro@ut.ee
Kristi Kuljus matemaatilise statistika kaasprofessor, PhD (matemaatiline statistika) 737 5898
r 4093
kristi.kuljus@ut.ee
Märt Möls matemaatilise statistika kaasprofessor, PhD (matemaatiline statistika) 737 6400
r 4091
mart.mols@ut.ee
Märt Põldvere funktsiooniteooria kaasprofessor, PhD (matemaatika) 737 6406
r 4086
mart.poldvere@ut.ee
Ella Puman teoreetilise mehaanika kaasprofessor, PhD (matemaatika) 737 5498
r 4062
ella.puman@ut.ee
Kati Ain matemaatika lektor, PhD (matemaatika) 737 6428
r 4060
kati.ain@ut.ee
Kaido Lätt matemaatika lektor, PhD (matemaatika) 737 6405
r 4092
kaido.latt@ut.ee
Annely Mürk teoreetilise mehaanika lektor, PhD (matemaatika) 737 6425
r 4059
annely.murk@ut.ee
Julia Polikarpus matemaatika lektor, PhD (matemaatika) 737 6428
r 4060
julia.polikarpus@ut.ee
Kalle Kaarli emeriitprofessor 0,4 k, knd (füüsika-matemaatika) 737 6420
r 4097
kalle.kaarli@ut.ee
Kalev Pärna emeriitprofessor 0,2 k, knd (füüsika-matemaatika) 737 5452
r 4076
kalev.parna@ut.ee
Natalia Saealle matemaatika lektor, PhD (matemaatika) 737 6425
r 4059
natalia.saealle@ut.ee
Evely Kirsiaed arvutusmeetodite lektor 0,6 k, PhD (matemaatika) 737 5478
r 4074
evely.kirsiaed@ut.ee
Reyna Maria Perez Tiscareño matemaatika ja statistika lektor, PhD 737 5865
r 4078
reyna.maria.perez.tiscareno@ut.ee
Jaan Lellep emeriitprofessor 0,4 k, PhD (füüsika-matemaatika) 737 5868
r 4063
jaan.lellep@ut.ee
Kaur Lumiste matemaatilise statistika lektor 0,2 k, PhD (matemaatiline statistika) 737 5485
r 4079
kaur.lumiste@ut.ee
Lauri Tart algebra lektor 0,83 k, PhD (matemaatika) 737 5471
r 4069
lauri.tart@ut.ee
Indrek Zolk matemaatilise analüüsi lektor 0,8 k, PhD (matemaatika) 737 6410
r 4072
indrek.zolk@ut.ee
Anne Selart matemaatilise statistika nooremlektor, MSc (matemaatiline statistika) 737 6403
r 4070
anne.selart@ut.ee
Mare Vähi matemaatilise statistika nooremlektor, MSc 737 5493
r 4077
mare.vahi@ut.ee
Ülo Reimaa algebra teadur, PhD (matemaatika) 737 6411
ulo.reimaa@ut.ee
Mikk Vikerpuur diferentsiaal- ja integraalvõrrandite teadur, PhD (matemaatika) 737 5494
r 4099
mikk.vikerpuur@ut.ee
Nasir Sohail algebra teadur, PhD (matemaatika) 737 6405
r 4092
nasir.sohail@ut.ee
Uno Hämarik külalisteadur, knd (füüsika-matemaatika) 737 5499
r 4094
uno.hamarik@ut.ee
Toomas Raus külalisteadur, knd (füüsika-matemaatika) r 4080
toomas.raus@ut.ee
Ago-Erik Riet kombinatoorika teadur 0,52 k, PhD 737 5471
r 4069
ago-erik.riet@ut.ee
Shahid Mubasshar matemaatika nooremteadur 0,4 k, MSc r 4068
shahid.mubasshar@ut.ee
Andre Ostrak matemaatika nooremteadur 0,75 k, MSc (matemaatika) r 4088
andre.ostrak@ut.ee
Kristo Väljako matemaatika nooremteadur 0,75 k, MSc (matemaatika) r 4090
kristo.valjako@ut.ee
Triinu Veeorg funktsionaalanalüüsi nooremteadur 0,4 k, MSc (matemaatika) r 4088
triinu.veeorg@ut.ee
Mohammed Mainul Hossain matemaatika nooremteadur 0,75 k, MA r 4068
mainul.hossain@ut.ee
Junming Ke matemaatika nooremteadur 0,4 k, mag junming.ke@ut.ee
Svetlana Saprõkova koordinaator 737 5863
r 4104
svetlana.saprokova@ut.ee
Priit Lätt referent 0,2 k, PhD (matemaatika) priit.latt@ut.ee
Liina Jürimaa raamatukoguhoidja 737 5876
r 1015
liina.jurimaa@ut.ee
Aveli Mölder turundus- ja kommunikatsioonispetsialist 0,5 k 737 6403
r 4070
aveli.molder@ut.ee
Indra Suvi turundus- ja kommunikatsioonispetsialist 0,5 k 737 6403
r 4070
indra.suvi@ut.ee
Heljo Kaima sekretär 0,6 k 737 5860
r 4104
heljo.kaima@ut.ee
Kelli Kalda õppekorralduse spetsialist 737 5453
r 4104
kelli.kalda@ut.ee
Imbi Traat teadusajakirja tegevtoimetaja 0,4 k, knd (füüsika-matemaatika) 737 5470
r 4071
imbi.traat@ut.ee
Daisy Alatare perenaine 0,25 k 737 6412
r 3114
daisy.alatare@ut.ee
Annika Krutto matemaatilise statistika lektor (tööleping peatatud) 0,5 k, PhD (matemaatiline statistika)  
Kateryna Pavlyk topoloogia teadur (tööleping peatatud) 0,5 k, knd (füüsika-matemaatika)  
Britt Kalam spetsialist (tööleping peatatud), MSc (matemaatika)  

 

Matemaatikahariduse keskus

Veeb: sisu.ut.ee/matemaatikaharidusekeskus/

Karin Täht keskuse juhataja, matemaatikahariduse psühholoogia kaasprofessor 0,8 k, PhD (psühholoogia) 737 5492
r 4057
karin.taht@ut.ee
Tiina Kraav matemaatikahariduse lektor, PhD (matemaatika) 737 6407
r 4055
tiina.kraav@ut.ee
Kerli Orav-Puurand matemaatikahariduse lektor 0,8 k, PhD (matemaatika) 56494395
r 4055
kerli.orav-puurand@ut.ee
Hannes Jukk matemaatika didaktika nooremlektor, MSc (matemaatika) 737 6417
r 4054
hannes.jukk@ut.ee
Sirje Pihlap matemaatika didaktika nooremlektor 737 6417
r 4054
sirje.pihlap@ut.ee
Dmitri Rozgonjuk matemaatikahariduse peaspetsialist 0,5 k, PhD (psühholoogia) r 4057
dmitri.rozgonjuk@ut.ee
Getriin Aaviste spetsialist 0,3 k, MA (matemaatika- ja informaatikaõpetaja) r 4057
getriin.aaviste@ut.ee
#instituudist
Image

Selgusid MSI 2022/23 õppeaasta üliõpilasesindajad

#instituudist
Toeta üliõpilaste haridust

Toeta üliõpilaste haridust

#instituudist

Instituudi nõukogu

Instituudi nõukogu koosseis alates 01.01.2022 Esimees: Meelis Käärik, matemaatika ja statistika instituudi juhataja, kaasprofessor, programmijuht Nõukogu sekretär (hääleõiguseta): Indra Suvi