Delta keskus on tartlaste 2019. aasta lemmikhoone

Täna tunnustati Tartu raekoja saalis konkursi „Aasta parim ehitis 2019“ võitjaid. Tunnustusüritusel avalikustati eelmisel aastal Tartu linna kerkinud enim silmapaistnud ehitised, mille omanikele, ehitajatele ja projekteerijatele anti üle tänukirjad ja tunnustustahvlid, mille saab paigaldada hoone fassaadile. Tartu Ülikooli Delta keskus on tartlaste 2019. aasta lemmikhoone ja Tartu parim ühiskondlik ehitis.

Ehitiste hindamise komisjoni esimees abilinnapea Reno Laidre ütles, et Tartu linn sai eelmisel aastal rikkamaks väga mitmete eriilmeliste linnaruumi hästi sobivate hoonete võrra. "Möödunud aastal ehitati läbimõeldud hoonetekomplekse, põnevate arhitektuursete lahendustega üksikobjekte ja väga suure ruumilise mõjuga Tartu Ülikooli õppehoone Delta, tellijate nõudlikkust, arhitektide head kätt ning ehitajate osavust on tunda enamikes valminud hoonetes," rääkis Laidre..

Linnaarhitekti Tõnis Arjuse sõnul on aasta ehitise valimine iga-aastane kokkuvõtte tegemise koht, kus alati ilmneb tartlaste ambitsioon oma head mõtted ka teoks teha. "Sel aastal joonistub välja eelkõige suur ponnistus kvaliteetsete elupindade rajamisel ja korrastamisel, eesmärgiga elada Tartus kui ühes parima elukeskkonnaga linnas. Kirsiks tordil on laiendanud oma majapidamist ka Tartu ülikool ja teinud seda kõige väärikamal moel ja kohas," ütles linnaarhitekt.

Konkursil hinnati kõiki 2019. aastal Tartu linnas kasutusloa saanud hooneid. Hindamiskomisjoni valitud ehitised pandi Tartu linna kodulehel rahvahääletusele, kus selgitati välja rahva lemmik. Hääletajaid oli kokku 3169, kellest 30 protsenti valis parimaks Delta õppehoone.

2019. aasta parimad ehitised Tartus olid:

• Uute korterelamute alagrupis: Kloostri tn 1b korterelamu
  • Uute terviklike hooneansamblite alagrupis: Pargi tn 17 ja 19, Tähe tn 10 ja 12, Öö tn 1, 3 ja 4 (Tähepargi kvartali korterelamud)
  • Uute üksikelamute alagrupis: Vikerkaare tn 15 üksikelamu
  • Ärihoonete alagrupis: Raatuse tn 23 hostel
  • Ümberehitatud ja laiendatud korterelamute alagrupis: Eha tn 39 korterelamu
  • Ühiskondlike hoonete alagrupis: Narva mnt 18/20 Tartu Ülikooli Delta õppehoone
  • Tartlaste lemmikehitis: Tartu Ülikooli Delta õppehoone

Loe lisainfot ja vaata fotosid Tartu linna kodulehelt.