Tartu ülikooli programmeerimise e-kursuse lõpetas üle 1000 inimese

TÜ arvutiteaduse instituudi vaba ligipääsuga e-kursusele „Programmeerimisest maalähedaselt“ registreerus 1534 inimest, kellest 1009 lõpetas kursuse edukalt. Tegemist on rekordilise arvu osalejate ja lõpetajatega ühel eestikeelsel e-kursusel.

„Osalejaid on Eesti mõistes tõesti palju ja lõpetanute osakaal on muu maailma kogemusega võrreldes suur,” nentis kursuse üks eestvedajatest, Tartu ülikooli informaatika lektor Eno Tõnisson ning lisas, et siiski on päris palju inimesi, kes kursust ei lõpetanud. Praegu keskendutaksegi sellele, et pakkuda järgmistele kursustele veel paremat tuge.

TÜ arvutiteaduse instituudi juhataja professor Jaak Vilo sõnul on kursus heaks esmaseks puutepunktiks programmeerimisega: „E-kursus annab võimaluse riskivabalt katsetada oma võimalikku pikemat huvi programmeerimise vastu. Kellele see sobib ja hakkab meeldima, saab edasi õppida. Ja kellele ei sobi, saab selle kohta ka veendumuse.“

Koos talvise ja kevadise kursusega on lõpetanuid kokku üle 1400. Paljud neist on märkinud, et tahaksid ka edaspidi ennast programmeerimise alal täiendada ning selles osas on instituut kavandamas ka tulevikutegevusi. Professor Vilo kirjeldas IT-hariduse populariseerimise vajadust: „Peame oluliseks toetada IT-hariduse arengut ka väljaspool ülikooli. Sellised kursused avavad müütilise IT köögipoolt tutvustades seda kui loomingulist, kuid samas tugevat kontsentreerumist nõudvat eriala.“

Arvutiteaduse instituut planeerib erinevaid kursusi ja ettevõtmisi. Lisaks täiskasvanutele suunatud tasuta programmeerimise e-kursusele korraldatakse ka IT-alaseid huvilaagreid koolinoortele ja kursuseid õpetajatele. Järgmine e-kursus „Programmeerimisest maalähedaselt“ toimub 2016. aasta märtsis ning sellele on võimalik juba praegu eelregistreeruda.

Rohkem infot kõikide kursuste kohta: http://programmeerimine.ut.ee/.

Lisainfo: Eno Tõnisson, Tartu ülikooli informaatika lektor, tel: 737 5431, e-post: eno.tonisson@ut.ee.

Virge Tamme