Instituudist

1. jaanuaril 2016 koondusid matemaatika instituut ja matemaatilise statistika instituut matemaatika ja statistika instituudi alla, olles osaks TÜ loodus- ja täppisteaduste valdkonnast. Matemaatika ja statistika instituudi prioriteediks on tagada noorte matemaatikute ja statistikute järelkasv Eestis.

​Vilistlased vilistlaspäeval.

Instituut tegeleb ka aktiivselt teadustööga ning on avatud partnerlussuhetele nii ülikooli- ja riigisiseselt kui ka -väliselt. Korraldatakse seminare, millest võivad osa võtta kõik huvilised. Instituut asub alates 2020. aastast uudses Delta keskuses, kuhu on loodud moodne ja mitmekülgne teadus- ja õpikeskkond. Keskuses asuvad veel ka Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut, majandusteaduskond, tehnoloogiainstituut, ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus ning mitmed organisatsioonid, mis pakuvad tudengitele ka praktikavõimalusi.

26. veebruaril 2020 külastas meie instituuti president Kersti Kaljulaid.

Töötajad

Matemaatika ja statistika instituut

Narva mnt 18
51009 Tartu linn,