Skip to main content

Üliõpilane ja raha

Stipendiumivõimalused

Stipendiumide kohta saab lähemalt lugeda TÜ pealehelt. Uurida võib ka LT valdkonna veebilehte, kust leiab infot ka vabariikliku matemaatikaolümpiaadi parimate stipendiumi kohta. Kindlustus- ja finantsmatemaatika magistriõppe üliõpilastele on Eesti Kindlustusseltside Liidu stipendium.  Statistikaamet annab välja ka Albert Pulleritsu nimelist noore statistiku preemiatTartu Ülikooli Sihtasutuse lehelt leiab ka muid stipendiume.

Mitteriiklikke stipendiume annavad välja ka mitmete korporatsioonide juurde kuuluvad institutsioonid (nt korp! Reveliakorp! Rotalia, jt), ettevõtted, välisorganisatsioonid (Eesti Üliõpilaste Toetusfond USAs jt) ning teised asutused. Selliste stipendiumite kohta saab infot meediast, ülikooli teadetetahvlitelt ja asutuste kodulehekülgedelt.

Õppetasud

Õppekulude hüvitamise määra nimetatakse õppetasuks. Õppetasu suurus sõltub õppekohast ja õppekavast, millel üliõpilane õpib. Lisaks sellele on oluline jälgida ainepunktide läbimise hulka semestris. Õppetasu maksmise erinevaid juhte on selgitatud siin. Loe ka õppetasude maksmise korrast ja määradest.

#muu

Delta X

Delta X 2021 on Tartu Ülikooli ja Tartu linna koostöös ellu kutsutud tudengite ja gümnasistide võ

Jaga
05.01.2022
#muu
Image

Tule doonoripäevale ja aita teha head!

Jaga
14.12.2021
#muu

Kasulikud lingid

Eesti Teadusinfosüsteem ETIS

Eesti Teadusagentuur ETAG

Jaga
19.08.2021