Richard Kerner valiti Tartu Ülikooli audoktoriks

Tartu Ülikooli senat nimetas matemaatika ja statistika instituudi nõukogu ettepanekul matemaatilise füüsika audoktoriks Sorbonne'i Ülikooli emeriitprofessor Richard Kerneri.

Richard Kerner on Poola päritoluga prantsuse teoreetiline füüsik, kelle teaduslik ja pedagoogiline karjäär on alates 1968. aastast olnud seotud Pierre-et-Marie-Curie Ülikooliga Pariisis. Aastatel 1990 kuni 2001 oli Richard Kerner gravitatsiooni ja relativistliku kosmoloogia laboratooriumi direktor ning 1998. aastast alates on ta olnud Pierre-et-Marie-Curie teadusnõukogu valitud liige. Richard Kerner on silmapaistev matemaatiline füüsik ning on olnud ka Prantsuse Teaduste Akadeemia teadussekretär.

Oma teadustöö käigus on Richard Kerner arendanud matemaatilise füüsika valdkondi, näiteks gravitatsiooni- ja kalibratsiooniväljateooriaid, supersümmeetrilisi väljateooriaid ja mittekommutatiivset geomeetriat. Richard Kerner kasutab oma töös kaasaegse diferentsiaalgeomeetria ja algebra meetodeid ning töötab neid ka ise välja. Ta on enam kui kahesaja teaduspublikatsiooni ning mitme matemaatilise füüsika monograafia autor. 1991. aastal pälvis Richard Kerner Prantsuse Teaduste Akadeemia poolt Alexandre-Joannidès-nimelise preemia oma uurimistöö eest matemaatilises füüsikas.

Richard Kerner on külastanud Eestit enam kui kümme korda ning visiitide käigus on ta teinud teaduskoostööd Tartu Ülikooli matemaatika ja statistika instituudi (Maido Rahula, Mati Kilp, Viktor Abramov) ja füüsika instituudi (Piret Kuusk, Jaak Kikas, Stefan Groote) teadlastega. Külastuste jooksul on ta andnud doktorantidele loenguid ja tutvustanud oma uurimistööd erinevatel konverentsidel. Richard Kerner on töötanud külalisprofessorina ka Utrechti Ülikoolis Madalmaades, CERN-is Genfis, Progressiivsete Uuringute Teaduskeskuses Trieste'is ja Vitória Ülikoolis Brasiilias.