Pexels.com

Eesti Teaduste Akadeemia fondi järgmise aasta stipendiaadid on Ülo Reimaa ja Angela Peeb

Eesti Teaduste Akadeemia fondi stipendiaadid 2024. aastaks on Tartu Ülikooli matemaatika ja statistika instituudi algebra teadur Ülo Reimaa ning Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia doktorant Angela Peeb.

3000-eurose noore teadlase preemia oma teadustöö toetamiseks pälvis Ülo Reimaa, kes on Eesti üks kõige laiema ja loomingulisema vaatega noori matemaatikuid. Tema teadustöö algebras ja kategooriateoorias on tihedalt põimunud ka arvutiteadusega. Kõige enam on Reimaa huvitatud rakenduslikust kategooriateooriast, mis on praegu väga aktuaalne arvutiteaduse mitmes alamvaldkonnas.

Angela Peeb pälvis 1500-eurose Tiit Talpsepa nimelise doktorandi stipendiumi oma õpingute toetamiseks. Alates 2015. aastast on ta osalenud Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi uurimisprojektides. Aastal 2017 liitus ta keskkonna mikrobioloogia ja biotehnoloogia töörühmaga, kus keskendub peamiselt naftareostuse tagajärjel merre sattuvate ühendite biolagunemise ning sellega seotud mikroobikoosluste uurimisele arktilises piirkonnas ja Läänemeres.

Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde 1. mail 2006 loodud Eesti Teaduste Akadeemia fondi eesmärk on toetada doktorikraadiga noorte Eesti teadlaste uurimistööd. 2009. aastast toetatakse Tiit Talpsepa stipendiumiga ka magistrantide ja doktorantide uurimistööd molekulaarse mikrobioloogia ja viroloogia valdkonnas.

Lisateavet leiab Eesti Teaduste Akadeemia kodulehelt.

pilt_tahvel

Matemaatika ja statistika instituudi stipendiaadid 2023/2024 õppeaasta kevadsemestril

Delta building near Emajõgi

Seitsmendas Delta loengus keskendutakse õpetamisele koolis